Filtre sistemi denilen şey içinden arındırılması gereken şeyleri ayırmaya yardımcı olan bir araçtı

Su Filtresi Nedir?

Bir su filtre sistemi, ince bir fiziksel bariyer ile kimyasal işlem veya biyolojik bir işlem kullanarak suyun kirlenmesini azaltarak kirleri gidermeye yardımcı bir filtre veya cihaz olarak filtre sistemi bulunmaktadır.

Su Filtresi Neden Önemlidir?

Su filtre sistemleri yani arıtma cihazlarında yer alan filtreler herkesin kullanmakta olduğu musluk yani şebeke suyundaki zararlı partikül ve minerallerin süzülmesini, kötü tat, renk ve kokuya neden olan organik yada organik olmayan maddelerin süzülüp temizlenmesine yardımcı olması sebebi ile su filtre sistemleri önemlidir.

Su Filtresi Değişen Parçaları Nelerdir?

Su filtresinin değiştirilen su arıtma cihazı parçaları şöyledir;

– Arıtma filtreleri

– Arıtma tank vanası

– Arıtma musluğu

– Arıtma musluk ağzı

– Arıtma tankı

– Membran sistemi

– Sebil ve bağlantı parçası

– Su arıtma cihazı pompası

Su Arıtma Cihazı Parçaları Neden Değiştirilmelidir?

Zaman içinde kullanılan filtre sistemleri arıtma sistemlerindeki bazı parçalar performans açısından kalitesini ve gücünü kaybedebilir. Daha temiz ve kaliteli su arıtma işlemi sağlanması için bu parçaların zamanla değiştirilmesi gerektiği bilinmektedir. Her parçanın belli bir kullanım ömrü ve süresi vardır. Özellikle kullanılan filtrelerin belli zaman geçtikten sonra belli aralıklarında değiştirilmesi sağlık açısından da çok önemlidir. Bu yüzden bazı parçaları zamanla ömrünün bitmesi ve performans açısında en iyiyi isteyenlerin parçaları değiştirmesi gerekmektedir. Firmalar da bunun yapılması gerektiğini söylerler.

Su Filtresi Çeşitleri Nelerdir?

En yaygın olarak kullanılan su filtreleri şunlardır;

– Karbon veya aktif karbon filtreler

– Seramik filtreler

– Metalik alaşımlı filtreler

– Kartuşlu filtreler

Kum Filtresi

Kum filtrelerinin temel amacı askıda çözünmeyen maddelerin açığa çıkmasını sağlamaktır. Daha sağlıklı su içebilmeniz için kum filtresi şarttır. Filtre sadece askıdaki çözünmeyenleri tutmakla kalmaz. Zamanla oluşacak tortulanmaları da yine kum filtresi önlemektedir.

Farklı çeşitlerde ve boyutlarda kum filtrelerine rastlamak kolaydır. Yapılan araştırmalara göre kum filtresi olan su arıtma tesisleri daha uzun ömürlü olmaktadır. Uzun ömürlü ve kaliteli su ihtiyacınız için firmamızı tercih edebilirsiniz. Ayrıca firmamız uzman ekibi sayesinde kaliteli malzemeler üretmektedir.

MULTİMEDİA KUM FİLTRE TEKNİK DETAYLARI
Kum Filtresi

Aktif Karbon Filtreleri

Aktif Karbon Nedir?

Genel manada bakılırsa eğer alkali suyun elde edilmesi için aktif karbon filtreleri kesinlikle şarttır. Örneğin klorlu su içimi sert olacağı için suyun kalitesinin arttırılması kesinlikle şarttır. Bir diğer açıdan aktif karbon filtreleri sayesinde sudan gelen kokularında engellenmesi sağlanır. Bu durum sonucunda daha lezzetli bir su elde edilir.

Büyük şehirlerde yaşanmasının bir düğer engeli ise suyun temizliğinde şüphe edilmesidir. Hatta bazı durumlarda eskiyen şehir boruları nedeniyle de tatsız bir koku oluşabilir. Bu gibi durumlarda ise zehirli gazları ve kokuyu engellemek için aktif karbon filtreleri lazımdır. Bu tür sistemleri döşemeniz için kaliteli firmalar ile çalışmanız önemlidir.

Bazı durumlarda firmalar olduğundan daha pahalı sistemler döşemektedir. Hem uzun ömürlü hem de kaliteli malzemeler için firmamızı tercih etmeniz uygundur. Ayrıca firmamızın uzman teknik elemanları sayesinde bu işin üstesinden rahatlıkla gelinmektedir.

TAM OTOMATİK AKTİF KARBON FİLTRE TEKNİK DETAYLARI
Aktif Karbon Filtreleri

Demir Mangan Filtreleri

Demir Mangan Filtreleri

Demir Mangan Filtreleri Nedir?

Su içerisinde de bolca bulunan demir ve mangan iyonları bolca koku yapmaktadır. Ve bazı durumlarda bu maddeler zararlı olmaktadır. Bunun önüne geçmek için demir mangan filtreleri şarttır. Suda serbest halde gezen bu tür iyonları bu malzeme yakalamaktadır.

Sistemlerimizde kesinlikle bulunan demir mangan filtreleri sayesinde daha sağlıklı su ihtiyacınız karşılamaktadır. Özellikle endüstri merkezli kurumlarda demir mangan filtreleri daha çok rastlanmaktadır.

Bu işlem yapılırken firmamızca özel bir mineral kullanılarak iyonları ayrıştırılır. Özellikle ters yıkama işlemlerini demir mangan filtreleri gerçekleşir. Bu sayede sistemlerimizin sularını tüketirken daha rahat olacaksınızdır.

Bu gibi çok ve hayati sistemler yaptırılmadan önce kesinlikle bir uzmana danışılmalıdır. Aksi takdirde hem işçilik hem de filtre ücretleri fahiş fiyatlarla alınmaktadır. Firmamızın prensiplerine ters olan bu durumla karşılaşmamak için dikkatli olun. Özellikle sık görülen dolandırıcılıklardan biride ikinci el filtre takımı olacaktır.

Kartuşlu Su Filtresi

Kartuşlu Su Filtreleri

Kartuşlu Su Filtresi Nedir?

Suyun istenilen mikroplardan ve pisliklerden arıtılmasını sağlayan belli malzemelerden yapılmış kartuşlu su filtresi sayesinde suda ki bütün pas, tortu, partikül, kum gibi maddelerin kartuş filtre gövdesinin içerisinde tutmasını, arıtılmasını sağlayan filtrasyon sistemidir. Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan kartuşlara yuvalık görevi yapmaktadır.

Kartuşlu Su Filtresi Neden Tercih Edilir?

Kartuşlu su filtresi en çok tercih edilen su arıtma sistemleri olarak bilinir ve çok tercih edilmektedir.

Erc Teknolojileri Nedir?

Erc teknolojileri firması su arıtma sistemlerinde önde gelen firmalardan biri olmayı başarmış bir firmadır.

Erc Teknolojileri Ne Üretmektedir?

Erc teknolojileri firması su arıtma ürünlerine ait aklınıza gelebilecek her ürünü üreten bir firma olup hem ürünleri üretir hemde satışını yapmaktadır. En çok üretim yaptığı kartuşlu su filtresi olarak bilinir.

Filtrelerinizi taktırmadan önce kesinlikle sıfır olup olmadığını kontrol ediniz. Üzerinde hiçbir leke olmamalıdır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için firmamızı tercih etmeniz önerilir.